Daugiamečiai kiliminiai pavėsio augalai. TOP 5

Daugiamečiai kiliminiai pavėsio augalai. TOP 5

Daugiamečiai kiliminiai augalai– tai augalai, kurie pasodinti kupsteliais gali plėstis ir suaugti į vientisą kilimą, taip uždengdami plikus žemės plotus. Kiliminiai augalai gali būti visiškai prigludę prie žemės, šliaužiantys, o gali būti pakilę 10-20 cm, kai kurie augalai gali formuoti net aukštesnį kilimą, ypač žydėjimo metu. Dažniausiai visi šie augalai auga smėlinguose dirvožemiuose ir mėgsta saulėtas vietas, bet yra ir pavėsio augalų, kuriais galima apželdinti pomedžius, sodinti tarp aukštesnių augalų tam, kad apželdinti tuščius gėlynų tarpus, neleidžiant įsivešėti piktžolėms. O jei turite šlaitą šiaurinėje pusėje, kur saulės beveik nėra, žolė augti nenori,– tenka ieškoti sprendimų, todėl rekomenduoju rinktis pavėsio augalus, nenorint didesnių augalų, puikiai tiks kiliminiai pavėsio augalai.


Pristatau TOP 5 augalus, kurie plečiasi, sudarydami ištisą kilimą ir gali vešėti pavėsyje:
 

1.Snapučiai

Snapučiai populiarūs pavėsio augalai, jų yra daug veislių ir ne visi jie yra kiliminiai, kai kurie auga gana aukšti ir dailiais kupstais, todėl paminėsiu keletą veislių, kurie tinka pavėsiui ir auga, sudarydami vientisą kilimą. Tai snapučiai ‘BABY BLUE‘, ‘SPESSART‘, ‘PINK POUFFE‘, ‘BIOKOVO‘, ‘AZURE RUSH‘, ‘ELKE‘, ‘HAVANA BLUES‘. Tai mano šiuo metu turimos veislės, bet jų yra ir daugiau. Kiekvienas snaputis turi savo augimo ir plėtimosi ypatybes, vieni plečiasi šakniastiebiais, kurie vis plačiau įsitvirtina žemėje, kiti tiesiog leidžia ilgus stiebus ir užkloja didelius plotus, tačiau papildomų šaknų ant stiebų neleidžia, todėl atsižvelgiant į poreikį, reikėtų pasiskaityti prie kiekvienos veislės atskirai.
Dauguma kiliminių snapučių pasižymi ilgu žydėjimu, kai kurie žydi nuo pavasario iki pat rudens. Dažniausiai snapučiai, kurių žydėjimas yra trumpesnis, savo žavesio nepraranda ir po žydėjimo, nes lapų kilimas išlieka, o rudeniop jų lapai nusidažo raudonais atspalviais, todėl atrodo net įspūdingiau, nei žydėjimo metu.

2. Acenos

Acenos vis dar reti kiliminiai augalai tinkantys pavėsiui. Acenos plečiasi leisdamos ūglius, kurie prisitvirtina žemės paviršiuje išleisdami šaknis. Tinkamas augalas norintiems spalvų pavėsyje, nes smulkių lapelių kilimas nuo pat pavasario būna bordinių spalvų, vasarą pasipuošia įdomiais žiedynais, kurie yra tarsi spygliuoti kamuoliukai, šie kamuoliukai pradžioje būna veislei būdingos spalvos, vėliau nublanksta, bet forma išlieka net iki pavasario. Acenos žiemos metu išlieka gana dekoratyvios, lapeliai gali prarasti spalvą, bet visiškai plika žemė nelieka. Pavasarį acenas reikia prašukuoti tankesniu grėbliuku, gal net šluota, tam, kad nusivalytų seni lapeliai ir galėtų vėl puošti jūsų pavėsį.


3. Rūgtys

Rūgtys kiliminiai augalai galintys augti tiek saulėje tiek pavėsyje. Plečiasi leisdamos ūglius palei žemę, kurie prisilietę prie paviršiaus išleidžia šaknis. Vegetaciją pradeda gana vėlai, bet nepastebimai greitai išleidžia tamsius, blizgius, žalius lapelius, kurie užkloja žemės paviršių. Vasarą virš lapų kilimo išauga daug statmenų žiedynų, kurie keisdami spalvas žydi iki pat vėlyvų šalnų. Rudenį dažnai raudonais atspalviais nusidažo ir lapų kilimas. Rūgtys puikiai tinka pavėsingiems šlaitams apželdinti, labai tinka prie vandens telkinių, gerai užkloja gėlynų plikus tarpus, neleidžia prasiskverbti piktžolėms.

4. Vaisginos

Vaisginos žemaūgiai, kiliminiai pavėsio augalai, kurie pakankamai greitai plečiasi ir tinka didesniems plotams apželdinti. Plečiasi tvarkingai, todėl kontroliuoti augimo plotus nėra sudėtinga. Lapai būna bordo, žalių atspalvių, kai kurių veislių gražiai margi. Žydi dažniausiai mėlynais, smulkiais žiedeliais, susitelkusiais į pailgus žiedynus, iškilusiais virš lapų kilimo. Nužydėjus lieka tiesiog tankus lapų kilimas, dažniausiai tai visžaliai augalai, todėl net žiemą atrodo labai dailiai.

5. Gyvatbarzdės

Gyvatbarzdės plokščiastiebės ‘Niger‘ daugiamečiai augalai, kuriems yra būtinas pavėsis, tam kad lapai išlaikytų tamsią sodrią spalvą. Šios gyvatbarzdės žydi šviesiais žiedeliais, bet labiausiai vertinamos dėl neįprastos, tamsios lapų spalvos, kurie išlieka net per žiemą. Plečiasi gana lėtai, sudarydamos tankų, tamsių lapų paklotą. Gyvatbarzdės sodinamos pavėsinguose gėlynuose, pomedžiuose, šlaituose, derinamos su šviesiais lapiniais pavėsį mėgstančiais augalais, tinka kaip foninis augalas.
 

  • Prenumeruok ir gauk gerų pasiūlymų

    Sekite mus socialiniuose tinkluose: